Коронавірус, як не заразитись

28.02.2020 рр. під керівництвом голови Теребовлянської районної адміністрації Яреми Шатарського відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Учасниками засідання напрацьовували низку заходів щодо профілактичних і протиепідемічних дій попередження завезення й розповсюдження гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом. В районі вживаються усі необхідні заходи для запобігання і поширення короно вірусної інфекції. Медичні працівники району готові до оперативного реагування і надання необхідної допомоги хворим, якщо виникне така потреба. В області розробили чіткий алгоритм дій і маршрут пацієнтів, які відповідають підозрі або випадку СОVID- 19 . У випадку захворювання в області діятимуть дві спеціалізовані бригади швидкої допомоги, оснащені відповідним спецоснащенням та відповідними засобами захисту. Підготовлено дві госпітальні бази - у Тернопільській міській дитячій лікарні та Тернопільській комунальній лікарні швидкої допомоги. Відпрацьовується тактика дій з лікарями. Вирішується питання із забезпеченням індивідуальних засобів захисту медичного персоналу, дезінфікуючих засобів тощо.

Що таке короновірус та як не заразитись?

Спалах корон вірусу почався у грудні 2019року м. Ухань(Китай). На думку ВООЗ ймовірним джерелом «короно вірусної хвороби 2019 ( СОVID- 19)» є тварини. Ученим ще належить з'ясувати , через яку тварину заразилась перша людина. Передається вірус від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. При цьому вірус може потрапити на поверхню ока, на поверхню стола (як правило, 20-30 разів протягом години ми торкаємося свого обличчя, не помічаючи цього). Тобто з одного боку є пряма передача, а з іншого - вірус може деякий час зберігати життєздатність на поверхні предметів. Життєздатність коронавірусу в оптимальних умовах (вологість, температура) становить 48 годин. Нині ж китайські науковці говорять про тривалість його виживання аж до 5 діб. Коронавірус не любить сонця і сильного морозу, відкритого простору - в таких умовах вірусна інфекція тяжче передається. Не любить антисептиків. Умовно кажучи, все, що горить, згубне для вірусу - цим варто обробляти руки. В Україні, поки що, не зафіксовано занесення "уханського " вірусу, але це не означає, що він сюди не потрапить. Адже немає 100-відсоткових способів запобігти його проникненню на територію України. Вакцини, яка зможе перешкодити подальшому поширенню вірусу в світі немає. Але можна вжити заходів, здатних нам у цьому допомогти.

Загальні рекомендації для профілактики коронавірусу:

  1. Часто і ретельно мийте руки водою і милом протягом 20 секунд.
  2. Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук - розчин з вмістом спирту 60-80% або з 2% хлоргексидину. При першій же можливості помийте руки милом і водою.
  3. Не торкайтеся брудними руками очей, носа або рота.
  4. Уникайте тісного контакту з хворими людьми і натовпом.

Якщо з'явились симптоми гострої респіраторної інфекції, щоб запобігти зараженню інших необхідно:

  1. залишатися вдома, якщо захворіли;
  2. уникати тісного контакту з іншими людьми;
  3. прикривати рот і ніс серветкою під час кашлю та чхання, а після ретельно мите руки;
  4. регулярно провітрювати приміщення і дезінфікувати поверхні;
  5. будьте на зв'язку зі своїм сімейним лікарем;
  6. використовуйте захисну маску обов'язково, якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить), а також перебуваючи в місцях великого скупчення людей для додаткового захисту.

Правила використання захисної маски:

  • вона має покривати ніс і рот і щільно прилягати, без відступів по краях;
  • замінюйте маску, як тільки вона стала вологою;
  • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом або обробіть спиртовмісним антисептиком;
  • замінюйте маску кожні чотири години і не використовуйте маску повторно.

Особам, які подорожують необхідно:

  • підтримувати гігієну рук;
  • уникати відвідування ринків тварин і птахів;
  • уникати відвідування хворих і натовпу;
  • звернутися до лікаря у разі появи симптомів - кашлю, лихоманки або труднощі з диханням;
  • також має важливе значення утримуватись від подорожей до Китаю і інших країн, де зафіксовані випадки захворювання коронавірусом.

Керівникам всіх установ та закладів необхідно:

1. ознайомити своїх працівників з інформацією про коронавірус, шляхи його передачі, ризики, а також домовитися про те, що в разі хвороби, працівник повинен залишатися дома.

2. запровадити посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях незалежно від форм власності, у місцях масового перебування людей, навчальних закладах, закладах культури й освіті ( вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів, обов'язкове провітрювання).

Просимо громадян не панікувати та зберігати спокій.


Завідувач відділу
ДУ « Тернопільський обласний
лабораторний центр МОЗ України»  Людмила ПАЛІДВОР


Головний спеціаліст сектору ЖКГ, містобудування, архітектури, інфраструктури,
з питань оборонної роботи, цивільного захисту, запобігання та виявлення корупції,

взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Оксана РУПА


Пам'ятка про самоізоляцію

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція - це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

  • Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.
  • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
  • Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П'ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України - навіть якщо у вас відсутні симптоми.
  • Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім'єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо - зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції - одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з'явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з'явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) - негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

ДЕСЯТЬ "ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ" ДЛЯ БАТЬКІВ

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати