Звіт керівника

Ладичинський дошкільний навчальний заклад «Лелеченя». Садочок є комунальною власністю Микулинецької селищної ради. Навчальний заклад знаходиться за такою адресою: с.Ладичин, вул. С.Будного 60-Г, Теребовлянський район, Тернопільська область, 48124. Навчання та виховання ведеться українською мовою відповідно до Закону України «Про мову». У садку 2 групи, старша і молодша. У 2018 - 2019н.р 49 дітей дошкільного віку відвідували дитячий садок. Навчальний заклад працює п'ять днів в тиждень. Початок роботи навчально - виховного закладу - о 8 годин ранку, закінчення - о 17 годин.

Приміщення дошкільного навчального закладу Облаштовані відповідними дитячими меблями, які відповідають санітарно - гігієнічним нормам. У групових кімнатах дотримуються температурного режиму, належно освітлені групи. На території ДНЗ знаходяться спортивний і ігровий майданчик, який потрібно облаштувати. Протягом навчального року за бюджетні кошти залили стяжку в кабінеті завідувача і в кладовій кімнаті. В музично -фізкультурному залі і кабінеті встановили ламіновану підлогу,у веранді і коридорі плитку на підлогу. Придбали коврикв музичний зал і в ігрову кімнату,сканер,трибуну, холодильник, столи і сушку на кухню з нержавіючої сталі ,стіл і тумбочку в кабінет завідувача, комп'ютерне крісло,стенди з ЦЗ і інформаційний куточок. Питання зміцнення матеріальної бази ДНЗ залишається актуальним і сьогодні: потрібно звернутися із проханням до селищного голови з питанням придбання ігрового і спортивного майданчика. У планах Ладичинського ДНЗ: капітальний ремонт даху і стелі,отеплення садочка і фасад. Працівники ДНЗ дотримують правил охорони праці та безпеки життєдіяльності. Проводяться інструктажі з працівниками по охороні праці. Вихователі проводять Тижні збезпеки дитини, на яких закріплюють знання вихованців.

Кількість штатних одиниць за штатним розміром - 10. Кількість фактично зайнятих посад - 10. Вакансії на даний час нема. У ДНЗ працює 4 педагогічних працівників і 6 працівників обслуговуючого персоналу. Педагогічні працівники працюють за такими посадами: завідувач, вихователь - 2, музичний керівник - 1. Вихователі мають дошкільну освіту. З них: Лень Галина Дмитрівна - вихователь, освіта вища, 13 років стажу. Бігун Оксана Іванівна - вихователь, освіта вища, 8 років стажуЗавідувач Ладичинського ДНЗ «Лелеченя» - Станимир Світлана Михайлівна освіта вища,18 років стажу педагогічної роботи, 13 років на даній посаді.

Медичне обслуговування дітей забезпечується спеціально закріпленим органом охорони здоров'я за навчально - виховним закладом медичним персоналом. Навчальний заклад тісно співпрацює з працівниками ФАПу, який знаходиться на території села. Медсестрі ФАПу регулярно відвідує і перевіряє дітей на педикульоз, коросту та інші захворювання, контролює якість харчування у їдальні. Діти, які ідуть в дошкільний заклад обов'язково проходять медичний огляд. Кожного року проводиться плановий огляд дітей медичними працівниками Микулинецької поліклініки. Завідувачем ДНЗ ведеться чіткий контроль за проходженням усіма працівниками медичного огляду. Вихователі проводили з дітьми бесіди з профілактики дитячих захворювань на такі теми: «Турбота про здоровя - обов'язок кожного», «Обережно! Грип!», «Догляд за тілом. Правила загартування», «Як запобігти переохолодженю чи обмороженю», «Особиста гігієна дитини», «Як ми відпочиваємо?», «Розвиваємо пам'ять, увагу».

Режим і кратність харчування дітей трьох разове, вартість харчування однієї дитина в день становить 20 гривень.

Навчально - виховний процес у Ладичинському ДНЗ «Лелеченя» здійснюється відповідно до робочих навчальних планів, складених на основі типових навчальних планів, затверджених міністерством освіти і науки України. Зміст навчання і виховання визначається Державними стандартами дошкільної і початкової освіти. Проводиться методична робота з педагогічними працівниками. Педагогічні працівники відвідують засідання методоб'єднання. Для узгодження і вирішення деталь організації навчально - виховного процесу у ДНЗ створена педагогічна рада яка є постійно - діючим колегіальним органом управління навчально - виховним закладом. Засідання педагогічної ради відбувається 3-4 разів на рік, а їх тематика визначається відповідно до навчально - виховних завдань, які ставить перед собою ДНЗ. На засіданнях педагогічної ради розглядалися питання: «Затвердження плану роботи ДНЗ». Дотримання вимог мовного режиму. Культура здоров'я». Вивчення системи роботи вихователя, що атестується».

У садочку проводиться робота з батьками:

Загальні збори з таких питань: а) завдання навчання та виховання дітей. б)режим та якість харчування дітей у ДНЗ.

Батьків залучаємо до підготовки і проведення виховних заходів.

Протягом навчального року у садочку проведені такі виховні заходи:

  • Осінь знов до нас прийшла.
  • Знетерпінням я чекаю день Святого Миколая.
  • Новорічна казка.
  • Колядуймо дзвінко, щоб світ звеселився.
  • Свято стрітення.
  • Великдень - перемога добра над злом.
  • Матусенько ,голубонько ,благословенна тричі будь.
  • День Вишиванки.
  • Народні пісні - краса України .
  • Веселимось, граємось літечко вітаємо.
  • До побачення садок дитячий

З батьками проводяться круглі столи на теми сімейного і духовного виховання.

Проблема над якою працював наш дошкільний навчальний заклад у 2018 -2019н.р. «Взаємодія сім'ї і батьків у формуванні іміджу дошкільного закладу»,«Дії учасників освітнього процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій».

Для розвитку та закріпленнязнаньвикористовуєтьсярізноманітнийроздатковий та демонстраційнийматеріал. Протягом року вихователямиі музичнимкерівникомпоповнено предметно ігровесередовище.

Заняття вдошкільномузакладіведуться на належномурівні. Особливаувага в ДНЗприділяєтьсяформуваннюелементарнихматематичнихумінь. Знайомство з прекраснимвідбувається, зокрема, на інтегрованихзаняттях з музики та образотворчоїдіяльності. Вихованцівміютькористуватисяолівцями, фарбами, ножицями, клеємтощо. В дитячому садку організовановиставкуробітдітей та їхбатьків. Для проведення занять придбанокольоровийпапір, фарби, пластилін, заготовлено природнійта допоміжнийматеріал.

Спостереження за природою, щопроводятьсяу садку, допомоглисформувати у дітейконкретні та чіткіуявлення про різні пори року, закономірностізмін у природі та залежністьвід них рослин і тваринтощо.

Дітейпривчають бути уважними до довкілля, використовуючи для цьогоекскурсії в природу, спільну участь дорослих і дітей у прибираннітериторіїдошкільного закладу, чергувань в куточкуприроди та інше.

В минуломуроці проведено ряд масовихзаходів, фізкультурно- оздоровчірозваги, дійствамузично - естетичного циклу.

Протягом дня в дитячомусадку проводятьсярухливіігри, на заняттях та між ними -фізкультурні паузи. Для організаціїігровоїдіяльностівихователемспільно з батьками виготовленоатрибути для сюжетно-рольових, рухливихігор.

ДНЗ «Лелеченя» забезпеченийнавчально-наочнимипосібниками з розвиткумови, безпекижиттєдіяльності, природи та мистецтва. Для закладу передплаченіперіодичнівидання: «Дошкільневиховання», «Джміль», «Практика Управліннядошкільним закладом», «Палітра педагога ».

Приділяласяналежнаувагаоздоровленнюдітей в літнійперіод, щоздійснювалося за окремим планом роботиякийбувсхваленийрішеннямпедагогічної ради ( протокол №4 від 28 травня 2019 року). Оздоровчийперіод проходив в період з 01.06.2019р-05.07.2019 р. Оздоровилось 49 дітей .Під час оздоровчогоперіоду проводились:прогулянки до школи,загартуваннядітейводою,подорожулітнійліс,проводилосьспортивне свято« Веселістарти».

Педагогічні колективи ДНЗ та ЗОШ тісно співпрацюють відповідно до плану спільноїроботи і угоди між ДНЗ і школою , зокрема у питанніпідготовкидошкільнят та їхадаптації до навчання в школі. На заняттязапрошуютьсявчителіпочатковихкласів. Дошкільнятавідвідувалисвяткові ранки, розваги, якіпроводяться в школі: «Свято першогодзвоника », «Осінній ярмарок», «Новорічний карнавал»,«Свято букваря», «Останнійдзвоник». В минуломунавчальномуроцівипущено19 дошкільнят.

Відповідно до пріоритетнихнапрямківприділяласяналежнауваганаціонально - патріотичному, музичномувихованнюдітей. До освітньо - виховногопроцесу ДНЗ широко залучаєбатьків. Проводятьсяднівідкритих дверей, тижнібатьківського партнерства. Батьки брали участь у підготовці і проведенні свят,оснащенніпедагогічногопроцесу, упорядкуванніприміщень ДНЗ.

В дошкільномузакладіпроводятьсябатьківськізбори, консультації, створенийбатьківськийкомітет. Завідувачемдошкільної установи складений план роботи з батьками на рік, де плануютьсярізні заходи: бесіди, консультації, анкетування, поради, виставкидитячихробіт. В закладінаявнийкуточок для батьків, де розміщенірекомендаціїщодонавчання та вихованнядітейвдома, дотримання ними правил гігієни, збереженняздоров'ядошкільнят. В минуломунавчальномуроці проведено відкритезаняття з математики,засіданьбатьківськогокомітету на якихрозглядалисярізніпитання, батьківськізбори.

Працювала рада ДНЗ. На її засіданнярозглянуто питання :

- Аналізвиконання плану оздоровленнядітей.

-Стан захворюваності за квартал.

17.05.2019р у нашому закладі відбувся районний семінар - практикум «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій»:

-Презентаціяз досвіду роботи ЗДО по ОБЖД

-Перегляд занять : «Щоб у вашому домі не було біди, будьте обережні з вогнем завжди», «Абетка дорожнього руху»

-«Світове кафе» на тему : « Безпека в житті , життя в безпеці».

- Екстерна евакуація .Загроза виникнення НС - пожежа . «Дії учасників освітнього процесу під час виникнення пожеж».

Проводився контроль за станом навчально-виховноїроботи в групі, аналізуютьсязаняття та режимнімоменти, вивчалася робота вихователяБігун О.І , Лень Г.Д. Ведеться необхідна документація, видаються відповідні організаційні та підсумкові накази.

В 2018 - 2019 н.р. дошкільний заклад буде працювати над реалізацією основнихзавдань :

  • створенняналежних умов для отриманнядітьмидошкільноїосвіти;
  • забезпеченнядієвостіособистістноорієнтованоїосвітньоїсистеми;
  • впровадженняелементівінноваційнихтехнологій в освітнійпроцесдошкільноїосвіти;
  • реалізаціяпринципівдемократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративностіпедагогічногопроцесу в дошкільномунавчальномузакладі.

Наша мета-максимально зблизити сім'ю та дошкільний заклад на основі партнерства, співробітництва, взаємодопомоги;

налагодити стосунки між батьками та дошкільним навчальним закладом, які б гарантували всім учасникам освітнього процесу рівність у розв'язанні спільних завдань, право на активну та конструктивну позицію.

-Вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок педагогічних працівників і вихованців в умовах надзвичайних ситуацій.

Висновок: Успіху ми досягли оскільки зблизили сім'ю та дошкільний заклад на основі партнерства, співробітництва, взаємодопомоги;
Якщо налагодити стосунки між батьками та дошкільним навчальним закладом, то умови для організації освітнього процесу будуть забезпечені

Завідувач Світлана Станимир 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати